AROMATERAPİ GRUBU

"Uçucu yağlar, bitkilerin kabuk, yaprak, meyve, çiçek, tohum, sap, kök gibi farklı bölümlerinden elde edilen, ruh, beden, zihin dengemizi sağlamaya yardımcı, 6000 yıllık bir geçmişe sahip olan olan aromaterapide kullanılan temel hammaddelerdendir.
Esansiyel yağlar, doğada var olmak ve korunmak için salgıladıkları kokunun çok yoğun özüdür, bu yüzden İngilizce ’deki ‘essential oil’ın karşılığı olan esansiyel yağ olarak da anılır. Beden ve zihni koku yolu ile uyararak bilinç altımıza ulaşır, bütünsel olarak dengede olmamıza katkıda bulunurlar.
Uçucu Yağlar geleneksel olarak su buharı distilasyonu yöntemi ile elde edilirler. Buna istisna, portakal ve bergamot gibi narenciyelerdir, bunların uçucu yağları meyvenin kabuklarının preslenmesi yöntemi ile elde edilir. 
Uçucu Yağlar hem çok kuvvetli hem de çok değerli oldukları için kullanılırken doğru doz çok önemlidir. Cildimize doğrudan sürülmeye uygun değildirler. Lavanta ve Çay Ağacı gibi birkaç istisna dışında bu güçlü içerikler, vücudumuza doğrudan uygulandığında tahrişe sebep olabilirler. Sabit Yağlarla doğru damla sayısı ile karıştırılıp cilde uygulanabilirler.Uçucu Yağları sadece güzel kokuları için kullanmayız. Ruh, beden, zihin dengemizi sağlayacak şifayı da yine bu yağların güzel kokularından alabiliriz. Her bitkinin farklı frekansı ve şifalı yönleri olduğu için faydaları da farklıdır. Uçucu Yağlar fiziksel bedenimize iyi gelirken ruhumuza ve zihnimize de iyi gelir, istenmeyen enerjileri temizler, çakralarımızı dengesine ulaştırmaya yardımcı olur. Bu anlamda günlük hayatımıza hem pratik yönleriyle hem de ruhani ve zihinsel şifaları ile dahil olurlar. Günlük Uçucu Yağı bizi negatif enerjilerden koruduğu kadar antiseptik özellikleriyle bakteri ve virüslere karşı da korunmaya yardımcı olur.Lavanta Uçucu Yağı vücudumuzun ve zihnimizin gevşemesini sağlayarak bizi uykuya da hazırlar. Limon Uçucu Yağı enerjimizi yükseltir ve havadaki kötü kokuları baskılayan ve güçlü antibakteriyel etkilerinden dolayı doğal ev temizliğinin olmazsa olmaz yağıdır. ORNELLA olarak sizlere sunduğumuz tüm Uçucu Yağlarımız organik olmasından çok mutlu ve gururluyuz. "

ORNELLA PORTAKAL UÇUCU YAĞI 20 ML
%20 İndirim
ORNELLA GREYFURT UÇUCU YAĞI 20 ML
%20 İndirim
ORNELLA HANIMELİ UÇUCU YAĞI 20 ML
%20 İndirim
ORNELLA MENEKŞE UÇUCU YAĞI 20 ML
%20 İndirim
ITIR YAĞI 20ML
%20 İndirim

ITIR YAĞI 20ML

142,50₺ 114,00₺

ÇAYAĞACI YAĞI 20ML
%20 İndirim

ÇAYAĞACI YAĞI 20ML

123,75₺ 99,00₺

LAVANTA YAĞI 20ML
%20 İndirim

LAVANTA YAĞI 20ML

112,50₺ 90,00₺

LİMON YAĞI 20ML
%20 İndirim

LİMON YAĞI 20ML

96,25₺ 77,00₺

1 den 8 e 8 (1 sayfa) ürün gösteriliyor